Milé zákaznice, pokud pokukujete po novém jedinečném plánovacím parťákovi - ještě zbývá posledních pár kusů diářů Mocer 2024. Přeji krásné slunné dny! Gabi
  • 1 z 5
 

fixy akrylové sada 12 barev

Neohodnoceno
 

Sada 12 různě barevných akrylových fixů Artmagico a nádherných originálních neutrálních odstínech (matných i metalických) s perfektními krycími vlastnostmi.

Extra jemný hrot o síle 0,7 mm; akrylový inkoust na vodní bázi; použitelné na většinu povrchů (karton, dřevo, koženka, textil, plast, kámen, sklo,...).

Základní sada pro všechny kreativce (výborně se kombinují například s razítky).

Voděodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálů.

Doplňky na ilustračních fotografiích nejsou součástí balení.

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučuji jejich zaslání do venkovních výdejních míst.

Dostupnost Momentálně nedostupné
329 Kč
Kategorie psací potřeby
Položka byla vyprodána...
 

Akrylový fix je, na rozdíl od fix akvarelových nebo fix s alkoholovým základem, potřeba aktivovat. Popisovač několikrát protřepejte - ideálně alespoň 10 x, následně odstraňte víčko a opakovaně stlačujte hrot dovnitř těla fixu tak, že bude hrot zcela zajíždět a nebude viditelný. Toto opakujte tak dlouho, dokud do hrotu nenateče barva. Takto aktivovaná fixa je připravena k použití.

Před každým použitím fixu protřepejte ještě s uzavřeným víčkem a následně 2 - 3 x zmáčknete na hrot na připravený papír nebo jiný podklad. Tímto zajistíte, že bude barva dostatečně promísena a zajistíte tím její výborné krycí vlastnosti. Pokud byste fixu před použitím neprotřepali, bude inkoust tekutý a průhledný, na neporézních materiálech nebude krýt a dobře schnout. Dbejte na to, aby k promíchání došlo i u tmavých barev, a to zejména při použití na porézní materiálech, kdy by mohlo dojít k rozpíjení díky většímu podílu pojiva než akrylu.

Akrylové fixy je potřeba skladovat vždy v leže, aby nedocházelo k zasychání barvy, vysychání hrotu a ulehčila se práce na dalších projektech. Při skladování hrotem nahoru může docházet k ukládání akrylu ve spodní části fixu a následně může být obtížnější promíchání a barva následně nemusí mít správné krycí vlastnosti; stejně tak může díky tomuto způsobu skladování dojít k vysychání barvy v hrotu. Při skladování fixu hrotem dolů může dojít k ucpání pumpovacího mechanismu. Pokud chceme zajistit co nejvyšší životnost akrylových fixů, vždy skladujme v leže při pokojové teplotě. Ideální teplota by neměla být nižší než 15 stupňů a vyšší než 27 stupňů. Fixy by neměly přejít mrazem.

Akrylová fixa není hračka a není určena pro děti. Fixy obsahují malé části - hroty či víčka, které děti snadno vytáhnou a mohou způsobit zadušení. Barva, obsažena ve fixu, je po zaschnutí voděodolná, takže hrozí i ušpinění oblečení, nábytku aj. Při práci s akrylovými fixy dbejte opatrnosti při štěrchání a zkontrolujte, je-li víčko zavřené, aby nedošlo k potřísnění (nejen) oblečení. Barva by v žádném případě neměla přijít do kontaktu s potravinami, aby nedošlo k možnosti požití barvy.

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučuji jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.